Etimesgut Orjinal Yedek Parça

Etimesgut Orjinal Yedek Parça

Arabalar üretildiğinde montaj işlemlerine tabi tutulurlar. İlk montaj esnasında aracın fabrika çıkışında mevcutta üzerinde takılı olarak satışa çıkan her parça orijinal yedek parça olarak tanımlanır. Araba üreticileri, piyasaya araba verirken araçtaki yüzlerce kategoriyi teşkil eden parçalar için yedek parça üreticileri ile anlaşma yaparlar. Bu anlaşmalar sonucunda hangi firma ile anlaştıysa o markanın ürünü aracın orijinal ürünü olarak piyasaya çıkar. Sıfır arabalar da otomobilde takılı parçalara bakarak hangi ürünü hangi marka üretmiş buna ulaşabilirsiniz.

 

Şase No İle Parça Sorgulama

Şase no ile parça sorgulama, aracınıza %100 uyumlu yedek parçayı bulmak için yapılan işlemdir. Aracınızdaki binlerce parçayı, şase programları aracılığıyla görebiliyoruz. Aracınıza ait ruhsatta yer alan ve yeni nesil araçlarda 17 haneli olan bu sayı ve harf dizilimi sayesinde aracınızın bir nevi kimliği ortaya çıkar. Benzersiz olan bu dizilime şase numarası adı verilir. Şaseden parça sorgulama, hata ihtimalini ortadan kaldırmak içindir. Araç üreticileri şase numaraları ile bu araca ait olan otomobil yedek parça ürünlerini listelerler. Açılan ekranlarda aracınızdaki parçaların listesi gözükmektedir. OEM kodu denilen orijinal parça numarası ile sorgulama yaptığınız arabaya ait parçalara ulaşılmaktadır.

OEM kodları ile stok kontrolü yapılarak ürünlerin stok ve fiyat sorgulaması yapılır. Şase numaraları gizli değildir, birçok arabanın ön camında görünür halde bulunur. En hızlı ve doğru parça bulma yöntemi olduğu için tercih edilmektedir. Ekibimiz, müşterilerimiz için bu yöntem ile parça kontrolü yapmaktadır.
 

Öne Çıkarılanlar

Etimesgut Yedek Parça

Yedek parça, araçların üretimi yapıldıktan sonra ihtiyaç duyul

Etimesgut Orjinal Yedek Parça

Arabalar üretildiğinde montaj işlemlerine tabi tutulurlar. İlk montaj esnasında ara

Yorumlar

İsmail aydemir

5 Yıldız

Mucahit Polat

5 Yıldız